Bakırköy Masaj Salonu Masaj

  • Listed: 17 Ekim 2023 23:23
  • Expires: This ad has expired

Description

Bakırköy Masaj Salonu mutlu nasıl oluyor veya mutlu masaj nedir, Hemen yanlış anlama olmasın mutlu masaj demek spa veya masaj salonunda hizmet alan müşteriler masaj dan mutlu olmaları yani yapılan masaj uygulamasından memnun kalmaları, Farklı algılanmak iyi değil neden derseniz başka türlü isteklerde bulunmayınız.
Mutlu olmak bedeninizin dinlenmesi ile gerçekleşir. Misal en güzel masaj tekniği mesala klasik masaj dır, Genelde her masöz bayan veya masör bu masaj tekniğini bilir hadi bizde bi açıklama yapalaım

 

Klasik Masaj Mutlu Masaj

Klasik Masaj Uygulamasını anlatalım sizlere;

SIVAZLAMA (ÖFLERAJ) : Klasik masaj öflerajla başlar ve öflerajla yani sıvazlama ile biter. Bölgesel olarak sıvazlama, tek elle, çift elle, avuç içiyle parmaklarla ya da el sırtıyla yapılabilir. Uyugn bulunursa kolda veya baldırda tek elle yapılan sıvazlama sırt masajında iki elle uygulanabilir. Ayak altında ve parmaklarda ise öfleraj için el ayası ve parmaklar kullanılabilir. Öfleraj kalp yönüne doğru derin basınçla uygulanır ki buna derin öfleraj denir. Başlangıç noktasına dönüşte yani ters yönde ise basınç azaltılır. Buna da yüzeysel (sıvazlama) öfleraj denir.

YOĞURMA (PETRİSAJ) : Petrisaj kası doğrudan ele alan etkili bir masaj manipülasyonudur. Tek elle veya çift elle uygulanabilen bazende sultan masajı denilen 2 masöz bayan tarafından yapılan bir uygulama,  yoğurma hareketleriyle kas, sıkıştırılır ve esnetilir. Kas, tıpkı bir hamurun yoğrulmasına benzer tarzda hareket ettirilir. Petrisaj hareketi ile sıvazlamanın tersine yüzeysel fasya ve onun altındaki dokular sıkıştırılarak esnetilir. Bu şekilde kısalmış dokuların gerilmesi ve yapışık dokuların açılaması hedeflenir. Petrisajın etkili olabilmesi için derin ve yüzeysel dokuların sıkıştırılmasından kaçınmak gerekir. Bunun için uygulama sahasının büyüklüğü azaldıkça basınçta azaltılır.

Listing ID: 633652eecd11e783

Report problem

Processing your request, Please wait....

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

>